או התקשרו עכשיו   074-7600-777

×

קורס בדיקות תוכנה –QA, הסמכת ISTQB בשילוב אוטומציה ושימוש בכלים וטכנולוגיות AI

התחייבות לעבודה

התחייבות לעבודה

מוכר לפיקדון

מוכר לפיקדון

בפיקוח משרד הכלכלה

בפיקוח משרד הכלכלה

תאריך פתיחת קורס בוקר
מסלול בוקר
25/02/2024
תאריך פתיחת קורס ערב
מסלול ערב
19/12/2023

המסלול יפתח בקרוב בעוד…

ימים
שעות
דקות
שניות

רוצים לעבוד ב-QA? השאירו פרטיכם לקבלת המידע המלא:

מצייצים מהכיתה טקסט חלופי

על הקורס בקצרה

תחום Quality Assurance) QA) והבטחת איכות תוכנה הנם תהליכים שמטרתם לבדוק את מוצרי התוכנה ולוודא עמידתם בדרישות שהוצבו להם. בדיקות תוכנה מהוות חלק אינטגרלי מתהליכי הנדסת תוכנה והבטחת איכות תוכנה.  תחום זה מהווה מרכיב חשוב ומשמעותי בפיתוח מוצרים וניהול פרויקטים. תכנית בדיקות יסודית ואפקטיבית עשויה לחסוך שעות רבות של פתרון בעיות עתידיות. איש הבדיקות הנו בעל תפקיד מרכזי בארגון ומהווה סמכות מקצועית לגבי איכות המוצר ושחרורו ללקוחות. על בודק הבטחת איכות התוכנה להכיר מתודולוגיות, נהלים, הגדרות ארגוניות שונות, כלים וטכנולוגיות מתקדמות על מנת לבצע את תפקידו בצורה הטובה ביותר.

קורס בדיקות תוכנה עוסק בנושאים החשובים הנדרשים כיום מאיש QA: היכרות עם בסיסי נתונים, שפות תוכנה, תחום ניתוח מערכות, מתודולוגיות פיתוח תוכנה ובדיקה (כולל  Agile ו-SCRUM), תכנון בדיקות בכלי בדיקה אוטומטיים, ועולמות ה- WEB והמובייל.

הקורס מבוסס על הסמכה בינלאומית (ISTQB), מתודולוגיות חדשניות וכלי ניהול וביצוע מהמתקדמים בעולם:

 • מתודולוגיות פיתוח והבטחת איכות תוכנה (ובכלל זה כתיבת מסמכי הבדיקות STP, STD ו-STR).
 • כלי ניהול הבדיקות המלווים את בודק התוכנה במתכונת ייחודית המשלבת את הכלים מבית HP (Quality Center) ומיקרוסופט (MTM). כלים המובילים בשוק כיום
 • כלי אוטומציה חדשניים בגישת ה- Codeless .
 • הכנה להסמכת ISTQB ,היחידה מסוגה בעולם, אשר הופכת סטנדרט בשוק של היום.

הקורס מובנה ומותאם לרוח התקופה הטכנולוגית ומספק קשת רחבה של אפשרויות תעסוקה בענף ההייטק: אחריות על תהליכי התכנון, הביצוע והבקרה על תחום האיכות בחברה (איסוף וניתוח נתונים), קביעת נהלי עבודה לתחומי אבטחת איכות ובקרת איכות, ניהול  מערך ביקורת האיכות בארגונים שונים. כמו כן, בהמשך ניתן להתפתח בתחום של תכנון בדיקות תוכנה וכן לבדיקות האוטומטיות המצריך מן הבודק יכולות תכנותיות.

הקורס הנו עדכני ומורחב, מותאם לצרכי השוק העדכניים בתחום הבטחת איכות התוכנה ומהווה את הבסיס ההכרחי לכניסה לתחום זה בצורה מהירה וקלה. הקורס מספק לתלמיד את כל הידע הדרוש על מנת להתחיל לעבוד כבודק תוכנה – מיד עם סיום הקורס.

הקורס משלב פרויקטים מונחים לאחר שלב המבואות, המתקדמים לאורכו של הקורס במקביל לנושאים הנלמדים ובלווי המרצים. הפרויקטים יתמקדו בשלבים השונים תוך תרגול עבודה על כלי ניהול הבדיקות הנלמדים במהלך הקורס. פרויקטים אלו מאפשרים למשתתפים להתנסות הלכה למעשה באתגרים מעולמו של בודק תוכנה וליישמם בתהליך עבודה מעשי. פרויקט הסיום כולל ניתוח ובנייה של מסמכי הבדיקות, הרצת הבדיקות, דווח תקלות וכתיבת תיק סיכום לבדיקות על מערכת אמת בתנאים הדומים לתנאים בהם יתקלו הבודקים במציאות.

ליווי מקצועי

ליווי מקצועי

יונית טרבלסי אלבז - מלווה מקצועי קורס QA

יונית טרבלסי אלבז
מנהלת תחום הבטחת איכות ובדיקות תוכנה בג‘ון ברייס. בעלת ניסיון של 18 שנים בתחום בדיקות תוכנה ידניות ואוטומטיות.

זיו מנדל - מלווה מקצועי קורס QA

זיו מנדל
מנכ“ל ג‘ון ברייס הדרכה, חטיבת ההדרכה של מטריקס. בעל ניסיון של שנים רבות בהדרכת מחשבים ותוכנה בצה“ל ובמסגרות מקצועיות רבות בישראל.

International Software Testing Qualification Board) ISTQB), הארגון הבינלאומי הראשון להסמכות בתחום הבטחת איכות תוכנה. ISTQB Certified Tester היא ההסמכה הבינלאומית הראשונה בתחום הבטחת איכות תוכנה שניתנת להשגה בישראל.   

• כל הבחינות הציבוריות מתקיימות במרכז הבחינות הארצי של ITCB.

• מידע נוסף על הבחינה ניתן לקבל במשרדי המכללה ובאתר של ארגון ITCB, הנציג הרשמי של ISTQB בישראל.  

• עלות הבחינה אינה כלולה במחיר הקורס.

המשתתפים שיעמדו בדרישות המפורטות, כולל מעבר בהצלחה של בחינת הסמכה ISTQB, יהיו זכאים בנוסף לתעודה מטעם ג'ון ברייס הדרכה, גם לתעודת גמר מטעם משרד העבודה והרווחה עבור קורס "בדיקות תוכנה בסיסי – QA – התמחות" בהיקף של 350 שעות.

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • הכרת האינטרנט ומערכת הפעלה Windows ברמת משתמש
 • 12 שנות לימוד
 • מעבר מבדק התאמה (אדם מילא)

על מנת להיות זכאי לקבלת תעודת גמר מטעם ג'ון ברייס הדרכה עבור קורס הסבה להבטחת איכות תוכנה יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב-85% מן המפגשים לפחות
 • מעבר  כל המבחנים הפנימיים לאורך הקורס  
 • הגשת תוצרי כל הפרויקטים  לאורך הקורס
 • השתתפות ומעבר בהצלחה של מבחנים ופרויקטים 
 • הגשה ומעבר של פרויקט גמר
 • בנוסף ללימודים הסדירים בכיתה, נדרשת מן הסטודנט יכולת תרגול עצמית בבית

האקדמיה המקוונת של ג'ון ברייס מציעה לתלמידים מגוון רחב של קורסי אונליין בלמידה עצמית כהשלמה ממוקדת לתחום הנלמד.

בנוסף לשעות הלימוד בכיתה, התלמידים יקבלו גישה לקורסים מקוונים הממוקדים לחיזוק והעמקת הידע בהתאם להמלצותיו של המנהל המקצועי של המסלול.

בנוסף ללימוד הפרונטלי בכיתה, במהלך הקורס יתקיימו מפגשי תמיכה וליווי המתבצעים באמצעות פלטפורמה ללמידה מרחוק.

המפגשים מאפשרים לתלמידים לקבל מענה וסיוע ממרצה וממתרגל הקורס בנוגע לחומר הנלמד במהלך המסלול בצורה יעילה וממוקדת, ללא צורך בהגעה למכללה.

*מועדי המפגשים מפורסמים במהלך הקורס.

 • 595 שעות:
  • 360 שעות לימוד פרונטלית (שעות אקדמיות)
  • כ – 85 שעות למידה עצמית באמצעות הערכות המקוונות John Bryce online academy
  • כ- 150 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים
 • לימודי ערב בין השעות 17:30-21:30 , שני מפגשים שבועיים / בשילוב עם ימי ו' בין השעות 9:00-13:00.
 • הקורס מועבר במתכונת משולבת של הרצאות פרונטאליות, יחד עם תרגולים והתנסות מעשית.
 • יתכן שחלק מהשיעורים בקורס יועברו במסגרת למידה מקוונת (live session). המכללה שומרת לעצמה את הזכות להעביר עד 10% משעות הלימוד בקורס במסגרת למידה מקוונת כאמור.
 • הקורס משלב פרויקטים מונחים לאחר שלב המבואות, המתקדמים לאורכו של הקורס במקביל לנושאים הנלמדים. הפרויקטים יתמקדו בשלבים השונים תוך תרגול עבודה על כלי ניהול הבדיקות הנלמדים במהלך הקורס. הפרויקטים מאפשרים למשתתפים להתנסות הלכה למעשה באתגרים מעולם הבטחת איכות תוכנה וליישמם בתהליך עבודה מעשי. תוך כדי הקורס שזורים מפגשי הנחיה, בהם מלווה מנחה הקורס את המשתתפים בתהליך היישום של הפרויקטים. פרויקט הסיום כולל ניתוח ובנייה של מסמכי הבדיקות, הרצת הבדיקות, דווח תקלות וכתיבת תיק סיכום בדיקות על מערכת אמת בתנאים הדומים לתנאים בהם יתקלו הבודקים במציאות.
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים.
salary_level1_icon_58

1 – 0

שנות ניסון

14,000 – 12,000

salary_level2_icon_55

4 – 2

שנות ניסון

16,000 – 14,000

salary_level3_icon_38

8 – 5

שנות ניסון

 18,000 – 16,000

salary_level4_icon_48

9+

שנות ניסון

22,000 – 18,000

מבואות
לעולם המחשבים

במודול הראשון נלמד על תחומי מפתח המשתתפים בתהליך פיתוח התוכנה.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

מבוא למערכות הפעלה
WINDOWS

מבוא למערכות הפעלה ממשפחת Windows: הכרות עם כלי ניהול של מערכות ההפעלה של Windows: מתן הרשאות, עבודה עם קבצי Config, ה- Registry, היכרות עם לוח הבקרה ומנהל המשימות, ניהול המחשב ומאפייני המחשב. הכרות עם מושגים בסיסים כ- DNS, פרוטוקול, Process, Service, Thread, Port.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

תהליכי הבדיקה
היסודיים

מודול זה עוסק בבסיס להבטחת איכות תוכנה ותואם לתכני ISTQB. בין הנושאים הנלמדים: למה בדיקות דרושות, מהן בדיקות, שבעת עקרונות הבדיקה, תהליך הבדיקה הבסיסי ופסיכולוגיית הבדיקות.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

שילוב הבדיקות
בתהליך פיתוח התוכנה

מודול זה עוסק בשילוב הבדיקות במסגרת פרויקט פיתוח ותואם לתכני ISTQB. בין הנושאים הנלמדים: מודלי פיתוח תוכנה, שלבי הבדיקות השונים (UT, IT, ST, AT), סוגי הבדיקות השונים (בדיקות פונקציונליות, בדיקות לא פונקציונליות כגון עומסים, שימושיות וכשל והתאוששות, בדיקות מבניות, ובדיקות הנובעות משינויים (רגרסיה, שפיות, בדיקות חוזרות) ובדיקות תחזוקה.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

Agile

פיתוח מזורז הינו תהליך יצור גמיש ו"קל משקל" המתאים עצמו לסביבה באופן מבוקר. הגישה הזריזה הינה אוסף של עקרונות כללים והיא למעשה הרחבת השיטה האיטרטיבית תוך מתן דגש לתגובה מהירה, יעילה ואיכותית. במודול  זה נכיר ונלמד כיצד לאמץ את עקרונות הפיתוח הזריז תוך עבודה עם מתודולוגיה סדורה ותואמת.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

בדיקות סטאטיות
וסוגי בקרה שונים

מודול זה עוסק בבדיקות סטאטיות תוך הדגמה ותרגול של שיטות אלו. המודול תואם לתכני ISTQB. בין הנושאים הנלמדים: שילוב שיטות בדיקה סטאטיות בתהליך הבדיקות, תהליכי הסקירה השונים, גורמי הצלחה בבדיקות סטאטיות, שימוש בכלים לצורך בדיקות סטאטיות.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

טכניקות לעיצוב הבדיקות
וכתיבת מסמך STD

נושאים:

מודול זה עוסק בעיצוב הבדיקות תוך הדגמה ותרגול של שיטות אלו. המודול תואם לתכני ISTQB. בין הנושאים הנלמדים: תהליך פיתוח הבדיקות, קטגוריות עיצוב בדיקות, שיטות עיצוב לבדיקות קופסה שחורה, שיטות עיצוב לבדיקות קופסה לבנה, שיטות עיצוב מבוססות ניסיון, בחירת שיטת העיצוב המתאימה, טכניקות עיצוב

מתקדמות לשימוש חוזר ברכיבי בדיקה.

קרא עוד

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

ניהול הבדיקות

נושאים:

מודול זה עוסק בניהול פרויקט הבדיקות ותואם לתכני ISTQB. בין הנושאים הנלמדים: עצמאות בבדיקות, תכנון פרויקט הבדיקות והערכת היקף העבודה, תכנון מדדי בקרת איכות, ניהול תצורה, ניהול סיכונים בפרויקט בדיקות ותכנון ניהול באגים.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

כלי הבדיקות

מודול זה עוסק בכלים המשמשים במהלך פרויקט הבדיקות תוך הדגמת כלים אלו. המודול תואם לתכני ISTQB. בין הנושאים הנלמדים: סוגי הכלים, שימוש יעיל בכלים, הטמעת כלי בדיקות בארגון.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

JIRA + XRay

במודול זה נלמד כיצד לעבוד עם הכלי הנפוץ JIRA ועם התוסף לניהול הבדיקות Xray. הלימודים יכללו מעבר על המודולים המרכזיים בכלי, תוך התמקדות בשימושים מעשיים בכלי בתעשייה.

המודול כולל תרגול רב בעבודה עם הכלי על רכיביו השונים, וכן נלמד לתכנן תרחישי בדיקה, לייצר תסריטים ולהריצם, ואף לדווח תקלות באמצעות הכלי מעל אתר בפיתוח בתנאי אמת.

קרא עוד

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

מבוא לתקשורת
וארכיטקטורת מחשבים

בכדי לבדוק לעומק מערכות מחשב יש להבין את התצורות השונות בהן מערכות אלו יכולות להופיע על רכיביהן העיקריים, ובעידן המובייל והאינטרנט – התקשורת מהווה רכיב מרכזי אותו יש להכיר לעומק.

בין הנושאים הנלמדים: סוגי שרתים ותפקידם (שרת אפליקציה, שרת מסד נתונים, שרת רשת ועוד), תצורות ארכיטקטורה נפוצות של מערכות מחשב, ארכיטקטורות של רשתות תקשורת.
(LAN, WAN, Internet, Intranet, DMZ ועוד), מודל שבע השכבות, מודל TCP\IP, השוואה בין TCP  ל- UDP והיכרות עם רכיבי תקשורת נפוצים.

קרא עוד

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

מרתון הכנה
לבחינת ההסכמה ISTQB

מודול הכולל חזרה כללית על החומר שנלמד תוך פתרון בעיות ומבחנים לדוגמה.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

מבואות חמרה – ווירטואליזציה

הבנת מושגים כלליים הקשורים לחומרה ולקשר בינה לבין מערכת הפעלה. כמו כן חשיפה למושגים בעולם הווירטואליזציה היכרות עם מערכות וירטואליזציה (Citrix, VMware, Microsoft) והתועלות עבורם בתפקיד QA (תוך כדי תרגול בכיתה של התקנת מע' הפעלה וירטואלית).

כלי עזר ועבודה מעשית: התקנות מסוגים שונים – אשף התקנה, התקנות לדפדפנים, התקנות למובייל, התקנות על פי קבצי התקנה מפורטים, קבצי קונפיגורציה ומשתני מערכת ההפעלה, גיבוי ושיחזור, כלי עזר לעבודה – מוניטורים, כלי FTP, ממירי קבצים, תרגול מעשי.

קרא עוד

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

Html + CSS

היכרות רוחבית ולימוד הקמת דפי HTML תוך שימוש באפשרויות עיצוב מתקדמות באמצעות ה – CSS.

מודול html&css

Java Script

היכרות ועבודה כלי פיתוח, הכרת הפקודות הבסיסיות ותכנון פרוצדורות פשוטות

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

Web Architecture
and
Web Debug

מבוא ל – JS, AJAX, SPA, WebServices & Rest.
היכרות מימוש ניפוי השגיאות.

 
מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

Web & Mobile Test

במודול זה נכיר לעומק את נושא האינטרנט והמובייל, תוך התנסות ותרגול מעשי בבדיקת אתרים ואפליקציות מעל כלי ניהול מתאימים. בין הנושאים הנלמדים: בדיקות בענן, בדיקות Crowd, בדיקות שימושיות, בדיקות תאימות, סוגי בדיקות ייחודיים לעולמות אלו והתמודדות עם סוגיות מעולמות תוכן אלו.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

POSTMAN

מודול זה עוסק בהיכרות ועבודה על כלי לקריאות ה- AP.
מטרת הלימוד היא להקנות למשתתפים ידע בעולם בדיקות ה-API בכלל ועבודה עם כלי ה-Postman בפרט. במסגרת הלימוד נכיר את יכולות הכלי, יתרונות ומגבלות.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

מבוא לבסיסי נתונים
ושפת SQL

במודול זה נעסוק לעומק בהכרת בסיסי נתונים בכלל ובסיס הנתונים הטבלאי (רלציוני) בפרט.

בין הנושאים הנלמדים: היכרות עם מודל ה-RDBMS, ניתוח ועיצוב מודל הנתונים, בניית בסיס נתונים, פקודות SQL נפוצות, שילוב מידע ממספר טבלאות, היכרות עם מסדי נתונים שונים.

קרא עוד

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

מבוא לתכנות

מודול זה עוסק בהיכרות והצגת עקרונות התכנות עבור חסרי רקע. במסגרת נושא זה נכיר את היסטורית הפיתוח, שימוש במשתנים ומושגי יסוד מעולם הפיתוח.

כמו כן, נכיר תהליכים מעולם הפיתוח (Code Inspection, בדיקות יחידה, קומפילציה, Build, שילוב בסביבת הבדיקות, בניית תוכנית התקנה, נסקור את רכיבי הקוד המרכזיים (משתנים, לולאות, תנאים, מערכים, שימוש בפונקציות, הגדרת מחלקות) ומושגים נפוצים כגון: debug, קבצי לוג ועוד.

קרא עוד

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

JAVA OO

במודול זה ניישם את עקרונות התכנות בסביבת Java. נכיר את סביבת ההרצה והפיתוח.

ב-Java ונלמד את מבנה האפליקציות ואופן כתיבתן והפעלתן. בנוסף, נכיר את הפקודות הבסיסיות והתחביר בשפה (Flow Control). במודול נתייחס גם למחלקות ואובייקטים בשפת Java ונכיר את העקרונות הבסיסיים המנחים מפתחים בעולם התכנות מונחה העצמים.

קרא עוד

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

Selenium
WebDriver

היכרות ועבודה בסיסית עם כלי אוטומציה המאפשר כתיבת תסריט והרצתו באמצעות הכלי.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

יסודות הפיתוח
בשפת Python

אם עד היום חששתם מכתיבת קוד הנה לכם הפתרון האידיאלי. שפת תכנות מבוקשת, מגוונת, אלגנטית ופשוטה. השפה קלה ללמידה, ללא מגבלה בעיבוד הנתונים ושימושית בכל פלטפורמה. שפה המאפשרת כתיבה מועטה של קוד על מנת להריץ מערכת. בשל יכולותיה של השפה במתן מענה ופתרון ניתן לראות בשנים אחרונות ביקוש לעבודה באמצעות השפה.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

הכנה לראיונות עבודה

מודול זה עוסק במיומנות רכות הנדרשות עבור הבודקים ביצירת תקשורת אפקטיבית עם המפתחים והכנה לראיונות עבודה.

מבוא לבסיסי נתונים ושפת SQL - מודול 3

International Software Testing Qualification Board) ISTQB), הארגון הבינלאומי הראשון להסמכות בתחום הבטחת איכות תוכנה. ISTQB Certified Tester היא ההסמכה הבינלאומית הראשונה בתחום הבטחת איכות תוכנה שניתנת להשגה בישראל.   

• כל הבחינות הציבוריות מתקיימות במרכז הבחינות הארצי של ITCB.

• מידע נוסף על הבחינה ניתן לקבל במשרדי המכללה ובאתר של ארגון ITCB, הנציג הרשמי של ISTQB בישראל.  

• עלות הבחינה אינה כלולה במחיר הקורס.

המשתתפים שיעמדו בדרישות המפורטות, כולל מעבר בהצלחה של בחינת הסמכה ISTQB, יהיו זכאים בנוסף לתעודה מטעם ג'ון ברייס הדרכה, גם לתעודת גמר מטעם משרד העבודה והרווחה עבור קורס "בדיקות תוכנה בסיסי – QA – התמחות" בהיקף של 350 שעות.

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • הכרת האינטרנט ומערכת הפעלה Windows ברמת משתמש
 • 12 שנות לימוד
 • מעבר מבדק התאמה (אדם מילא)

על מנת להיות זכאי לקבלת תעודת גמר מטעם ג'ון ברייס הדרכה עבור קורס הסבה להבטחת איכות תוכנה יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב-85% מן המפגשים לפחות
 • מעבר  כל המבחנים הפנימיים לאורך הקורס  
 • הגשת תוצרי כל הפרויקטים  לאורך הקורס
 • השתתפות ומעבר בהצלחה של מבחנים ופרויקטים 
 • הגשה ומעבר של פרויקט גמר
 • בנוסף ללימודים הסדירים בכיתה, נדרשת מן הסטודנט יכולת תרגול עצמית בבית

האקדמיה המקוונת של ג'ון ברייס מציעה לתלמידים מגוון רחב של קורסי אונליין בלמידה עצמית כהשלמה ממוקדת לתחום הנלמד.

בנוסף לשעות הלימוד בכיתה, התלמידים יקבלו גישה לקורסים מקוונים הממוקדים לחיזוק והעמקת הידע בהתאם להמלצותיו של המנהל המקצועי של המסלול.

בנוסף ללימוד הפרונטלי בכיתה, במהלך הקורס יתקיימו מפגשי תמיכה וליווי המתבצעים באמצעות פלטפורמה ללמידה מרחוק.

המפגשים מאפשרים לתלמידים לקבל מענה וסיוע ממרצה וממתרגל הקורס בנוגע לחומר הנלמד במהלך המסלול בצורה יעילה וממוקדת, ללא צורך בהגעה למכללה.

*מועדי המפגשים מפורסמים במהלך הקורס.

 • 595 שעות:
  • 360 שעות לימוד פרונטלית (שעות אקדמיות)
  • כ – 85 שעות למידה עצמית באמצעות הערכות המקוונות John Bryce online academy
  • כ- 150 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים
 • לימודי ערב בין השעות 17:30-21:30 , שני מפגשים שבועיים / בשילוב עם ימי ו' בין השעות 9:00-13:00.
 • הקורס מועבר במתכונת משולבת של הרצאות פרונטאליות, יחד עם תרגולים והתנסות מעשית.
 • יתכן שחלק מהשיעורים בקורס יועברו במסגרת למידה מקוונת (live session). המכללה שומרת לעצמה את הזכות להעביר עד 10% משעות הלימוד בקורס במסגרת למידה מקוונת כאמור.
 • הקורס משלב פרויקטים מונחים לאחר שלב המבואות, המתקדמים לאורכו של הקורס במקביל לנושאים הנלמדים. הפרויקטים יתמקדו בשלבים השונים תוך תרגול עבודה על כלי ניהול הבדיקות הנלמדים במהלך הקורס. הפרויקטים מאפשרים למשתתפים להתנסות הלכה למעשה באתגרים מעולם הבטחת איכות תוכנה וליישמם בתהליך עבודה מעשי. תוך כדי הקורס שזורים מפגשי הנחיה, בהם מלווה מנחה הקורס את המשתתפים בתהליך היישום של הפרויקטים. פרויקט הסיום כולל ניתוח ובנייה של מסמכי הבדיקות, הרצת הבדיקות, דווח תקלות וכתיבת תיק סיכום בדיקות על מערכת אמת בתנאים הדומים לתנאים בהם יתקלו הבודקים במציאות.
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים.

דברו ישר עם הבוגרים שלנו

למדנו עם יונית רוב הקורס והיה. הגעתי לכאן בלי רקע ואני יוצא עם מקצוע. הקורס מאוד עזר לי למצוא מה אני רוצה לעשות בחיים והמלצתי גם לחבר שלי. לכו על זה!
תום חדד, קורס QA
בפעם הראשונה שנכנסתי למכללה להתעניין בלימודים ההרגשה הייתה נעימה. כל המרצים היו מקצועיים ובעלי ידע רחב בתחומם. כאשר הייתי צריך עוד הסברים - הם היו שם.
ניצן גולדנברג, קורס QA
תנצלו את הקורס כמה שיותר - תלמדו טוב ותקבלו הרבה. הידיעה שהשוק קולט תמיד עובדים בתחום תעודד אותך להצליח.
מיכאל פלג, קורס QA
החוויה בג‘ון ברייס הייתה יחודית ופתחה לי את הדלתות לתעשיית ההייטק. ממליץ בחום לכל מי שמעוניין לעשות הסבה לתחום המחשבים.
יונתן לנדאו, קורס QA
הגעתי לקורס ללא ידע רלוונטי ובקורס קיבלתי הרבה כלים כדי להתקדם בתחום. צוות ההשמה עזר לי למצוא עבודה מיד בסיום הלימודים. ממליצה בחום!
יוליה פיקולין, קורס QA
באתי לקורס QA ללא רקע. קיבלתי מהמרצה המון ידע. כרגע אני מסיימת את הקורס ומתחילה לעבוד בתחום. ממליצה מאוד.
יוליה פוסטילניק, קורס QA
מי שרוצה לרכוש מקצוע בהייטק שיבוא לג׳ון ברייס חיפה המקום בו אני למדתי ועדיין לומד. כיום אני עובד בתחום ומלמד קורס הכשרה כבודק תוכנה QA. ממליץ בחום.
זיקי גביש, קורס QA
חומר לימוד מעולה ומתאים לשוק העבודה, מרצים ברמה גבוהה מאוד ועוזרים בכל מה שצריך, סיימתי בהצלחה את הקורס במכללת מדיאטק ג'ון ברייס וכיום אני עובד בתחום.
גיא גולדבויים, קורס QA
חווית לימוד מאתגרת, מקצועית ומהנה שתרמה לי המון ועזרה לי למצוא עבודה בתחום תוך פחות מחודש מסיום הקורס
גולן סינואני, קורס QA
הלימודים במכללה היו חוויה מיוחדת. למדתי המון והכי חשוב יצאתי מוכן לעבודה בתחום וכיום הידע שרכשתי מוכיח את עצמו.
איגור חייקון, קורס QA
מצאתי שבמכללת מדיאטק ג'ון ברייס תנאי הלימוד הכי נוחים ללמידה ורמת הלימוד גבוהה. צוות המכללה נתן את כל העזרה כדי להבין את החומר הנלמד ולעבור בהצלחה.
אחלאם עילה, קורס QA
אני מרוצה מרמת הקורס גבוהה, מצוות המרצים האיכותי ומהגב' מיכל טל מנהלת התחום. הקורס הכין אותי למבחני ISTQB אותם עברתי בהצלחה ונתן לי כלים לעבודה בתחום.
אורלי זילברשטיין, קורס QA

דברו ישר עם הבוגרים שלנו

מחלקת השמה 

91% בוגרי הקורס כבר עובדים!

תעשיית ההייטק מחפשת בוגרי הכשרות מקצועיות, רציניות עם ידע עדכני ורלבנטי לעולם העבודה.
מכללת ג'ון ברייס חיפה מלווה אתכם צעד אחר צעד בדרך לכניסה לעולם העבודה וחושפים אתכם לכל הזדמנויות הקריירה האפשריות!

הכנת
קורות חיים

סדנאות
לחיפוש עבודה

סימולציה
לפני ראיון

דרושים
משרות לבוגרים

בין המעסיקים שלנו:

בואו גם ללמוד וישר לעבוד

אולי יעניין אותך גם…