או התקשרו עכשיו   074-7600-777

×

קורס תכנות בשפת JAVA – Full Stack Development כולל שימוש בכלים וטכנולוגיות AI

התחייבות לעבודה

מוכר לפיקדון

מוכר לפיקדון

בפיקוח משרד הכלכלה

בפיקוח משרד הכלכלה

תאריך פתיחת קורס בוקר
מסלול בוקר
15/04/2024
תאריך פתיחת קורס ערב
מסלול ערב
28/03/2024

המסלול יפתח בקרוב בעוד…

ימים
שעות
דקות
שניות

בואו להיות מפתחי תוכנה JAVA תוך מספר חודשים! השאירו פרטים לקבלת מידע על המסלול:

מצייצים מהכיתה טקסט חלופי

על הקורס בקצרה

שפת JAVA הינה אחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר בעולם המיועדת לשימוש בטכנולוגיות אינטרנט.
השפה משמשת כיום מיליוני מתכנתים בארץ וברחבי העולם לבניית אפליקציות. JAVA מספקת יכולות מלאות לבניית אפליקציות PC אך עיקר העיסוק בה הוא פיתוח בתעשיית ההמונים המאפיינת את עידן האינטרנט. החלק העיקרי בה כיום, הנקרא SPRING, משמש כאוסף פתרונות המיועד למטרה זו ונפוץ מאוד כיום בתעשיית ה-IT וה-Enterprise. סביבת Spring הוכחה כאמינה, יציבה המסוגלת לתת מענה לאתגרים הרבים שהתעשייה מציבה כגון: ריבוי משתמשים (סדרי גודל של מאות אלפים ואפילו מיליונים) ומימושי Business מורכבים ודינאמיים מאוד.
עולם ה-Open Source (הקוד הפתוח) הינו מפותח מאוד בקרב קהילת ה-Java וניתן למצוא מגוון אינסופי של פתרונות וכלים המבוססים על קוד פתוח. טכנולוגיית Spring, מתבססת כולה על טהרת הקוד הפתוח.

הקורס מתייחס לשני הצדדים העיקריים בעולם הפיתוח – צד לקוח וצד שרת – Full Stack Development, אולם מעבר לעבודה בצד שרת, הקורס מאפשר לבוגריו לבנות לקוחות משני סוגים נפוצים ופופולאריים – אפליקציות למובייל ואתרי אינטרנט דינאמיים בטכנולוגיות מתקדמות כולל ארכיטקטורות תוכנה מודרניות לעידן ה-BigData Microservices.
הכשרה זו מובילה את בוגריה מנקודת האפס לאורך כל המסלול – החל בתכנות בסיסי, דרך עולם השרתים וכלה בפיתוח למובייל תוך מתן דגש על טכנולוגיות שיבטיחו התמקצעות ורלוונטיות בשוק העבודה. קורס ייחודי זה מכשיר את משתתפיו לפיתוח בסיסי ומתקדם של אפליקציות ומודולים מבוססי Mobile ,JAVA  ו-Spring. 

קורס JAVA בנוי באופן הבא:

קורסי בסיס – ההכרחיים להשגת יכולות פיתוח בסיסיות בכלל וב-JAVA בפרט. קורסי הבסיס כוללים את עקרונות הפיתוח, פיתוח בשיטת Object-oriented, פיתוח בשפת JAVA, בניית ממשקים גרפיים בשפה, עבודה מול בסיסי נתונים (SQL).

קורסי WEB – קורסים אלו מכירים את עולם ה-WEB ואת הטכנולוגיות המובילות בו. שלב זה הינו קריטי לפני הכניסה לעולם ה-JEE שכולו מתרכז במתן פתרונות לפיתוח בצד השרת. במודול זה נלמדות גם טכנולוגיות צד-לקוח, ביניהן React, אשר מאפשרת למפתחים ליישם פתרונות מקצה לקצה (Full Stack Development) במהירות.

קורסי פיתוח צד שרת – קורסים אלו מתייחסים בעיקר לטכנולוגיית Spring ואופן יישומה באפליקציות גדולות ומודרניות, ניהול שירותי רשת, גישה אינטנסיבית למסדי נתונים ועוד.

קורסים מתקדמים – קורסים הנחלקים לשתי קבוצות: פיתוח מתקדם בשפת JAVA שמטרתו להעניק "עומק" והבנה מעמיקה יותר. החלק השני מתרכז ביישום ארכיטקטורות תוכנה מודרניות וכולל Microservices ועבודה עם Docker) Containers).

פרויקט מלווה – הקורס מלווה בפרויקט אשר נבנה בשלבים והופך מאפליקציית JAVA למערכת הבנויה לפי המודל התלת שכבתי ומכסה את רב רובן של הטכנולוגיות הנלמדות. הפרויקט מתבצע בקבוצות ונעשה מחוץ למסגרת השעות בכיתה. הקורס כולל מפגשי הנחייה ויעוץ אשר יעשה ע"י המרצים.

ליווי מקצועי

ליווי מקצועי

רוני קרן - מנהל אקדמי קורס JAVA

מנהל אקדמי – רוני קרן
CTO בחברת ג'ון ברייס הדרכה, עוסק למעלה מ – 15 שנה בטכנולוגיות צד שרת ואינטרנט, ובפעילות בתחום הפיתוח, יעוץ והדרכה. מתמחה בתחומי Java ו – JEE.
בעל ניסיון רב בפיתוח עסקי בתחום Java והכשרות עובדים באירופה ובסין ובעבודה מול חברות – החל מחברות הזנק וכלה במוסדיים, Enterprise ו – IT.
מלווה שנים רבות את תעשיית הפיתוח בסביבת האינטרנט, תוך חשיפה לפרויקטים רבים ומגוונים בארץ ובחו"ל.

תעודה קורס JAVA

תעודת גמר מטעם משרד העבודה והרווחה עבור קורס "תכנות ב-JAVA"

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב
 • מבדק התאמה פנימי
 • מעבר מבחן התאמה של אדם מילא

על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר של הקורס יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב- 85% מן המפגשים לפחות
 • מעבר משימות ומבחנים פנימיים 
 • הגשה ומעבר של פרויקט גמר מעשי
תעודה קורס JAVA

האקדמיה המקוונת של ג'ון ברייס מציעה לתלמידים מגוון רחב של קורסי אונליין בלמידה עצמית כהשלמה ממוקדת לתחום הנלמד.

בנוסף לשעות הלימוד בכיתה, התלמידים יקבלו גישה לקורסים מקוונים הממוקדים לחיזוק והעמקת הידע בהתאם להמלצותיו של המנהל המקצועי של המסלול.

בנוסף ללימוד הפרונטלי בכיתה, במהלך הקורס יתקיימו מפגשי תמיכה וליווי המתבצעים באמצעות פלטפורמה ללמידה מרחוק.

המפגשים מאפשרים לתלמידים לקבל מענה וסיוע ממרצה וממתרגל הקורס בנוגע לחומר הנלמד במהלך המסלול בצורה יעילה וממוקדת, ללא צורך בהגעה למכללה.

*מועדי המפגשים מפורסמים במהלך הקורס.

 • 720 שעות לימוד
  455 שעות לימוד פרונטלית
  כ – 65 שעות למידה עצמית של הערכות המקוונות דרך John Bryce online academy
  כ- 200 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים.
 • לימודי ערב בין השעות 17:30-21:30 , פעמיים בשבוע/ משולב עם ימי ו' 09:00-13:00.
 • הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות, תרגול מעשי רב ולמידה עמית של הערכות המקוונות.
 • יתכן שחלק מהשיעורים בקורס יועברו במסגרת למידה מקוונת (live session). המכללה שומרת לעצמה את הזכות להעביר עד 10% משעות הלימוד בקורס במסגרת למידה מקוונת כאמור.
 • את הקורס מלווה פרויקט מסכם של פיתוח אפליקציה המשלבת פיתוח ב- JAVA עם טכנולוגיות, Spring העוסק בכל הטכנולוגיות העיקריות הנלמדות ומקנה לתלמידים ערך מוסף בהתנסות עם התכנים הנלמדים מעבר לתרגול הנקודתי הנעשה בכיתה.
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים.
salary_level1_icon_58

2 – 0

שנות ניסון

20,000 – 18,000

salary_level2_icon_55

3 – 2

שנות ניסון

24,000 – 20,000

salary_level3_icon_38

5 – 3

שנות ניסון

28,000 – 25,000

salary_level4_icon_48

5+

שנות ניסון

32,000 – 27,000

מבוא
לתכנות

נושאים:

מודול זה יציג את עקרונות התכנות ויאפשר לחסרי רקע בתכנות ליצר פתרונות לוגיים ולהבין את הפעולות העיקריות למימוש FLOW CONTROL בתוכניות. בשלב זה נעשה שימוש בתרשימי זרימה לפתרון הבעיות ולבניית האלגוריתמים.

מבוא לתכנות - מודול 1

סיבוכיות

נושאים:

מודול זה מתמקד בהבנת סיבוכיות ריצה של קוד. מטרת המודול היא להקנות יכולת להתחשב בביצועים ובכתיבת קוד אפקטיבי. בנוסף, מודול זה מתייחס לנושאים רבים שעולים בראיונות עבודה.

מבוא לתכנות - מודול 1

מבוא לפיתוח מוכוון עצמים
Object Oriented
Programming

נושאים:

מודול זה יציג, באופן תיאורטי, את צורת התכנות המודרנית הקרויה 'תכנות מונחה עצמים'. בחלק זה יתוודעו התלמידים לשיטת הפיתוח המהפכנית, יפנימו את המושגים הבסיסיים ויבינו היכן משתלב האלגוריתם בתכנות מסוג זה.

מבוא לתכנות - מודול 1

Introduction to SQL

נושאים:

מודול זה מציג את הטכנולוגיה הנפוצה ביותר לעבודה מול מסדי נתונים (DATA BASES) לטובת יצירת, עדכון ומחיקת טבלאות. הקורס יעסוק בעיקרי השפה וביכולותיה הבסיסיות ביותר.

שפת SQL משמשת במקרים מסוימים להעברת פקודות בין תוכניות JAVA לבין מסדי הנתונים העובדים מולן.

קרא עוד

מבוא לתכנות - מודול 1

Java Programming
Language

נושאים:

במודול זה ייושמו הן בניית האלגוריתמים והן בניית אפליקציות לפי עקרונות תכנות מונחה עצמים בסביבת JAVA. כמו כן תילמד סביבת הריצה, כלי הפיתוח ועוד חבילות תוכנה הכלולות ב-JAVA שמטרתן לסייע ולספק כלים ביד המתכנת כגון – טיפול בשגיאות, עבודה עם מבני נתונים, שליטה על ריבוי תהליכים, היכרות עם בניית ממשקי משתמש ועוד.

מבוא לתכנות - מודול 1

Java Functional
Programming

נושאים:

מודול זה עוסק בפיתוח פונקציונלי. שיטת פיתוח זו הפכה לרלוונטית מאוד עבוד מתכנתי FULLSTACK ושפת JAVA מגרסתה השמינית מספקת יכולות מלאות ו-API לטובת STREAMS המתבסס כולו על פיתוח פונקציונלי. התלמידים יחשפו לתכנות פונקציונלי ולעבודה עם STREAMS בשפת JAVA.

מבוא לתכנות - מודול 1

Java Design
Patterns

נושאים:

פיתוח תשתיות תוכנה מונחות אובייקטים מהווה חלק מכריע בהצלחת הפיתוח של מערכות המידע המודרניות.
DESIGN PATTERNS הוא ענף מודרני בתחום העיצוב מונחה אובייקטים, המנסה לתת פתרונות כלליים לבעיות עיצוב ותכנון בהן נתקלים מפתחים ומעצבים של מערכות אלו. בקורס זה נלמד נושא ה- DESIGN PATTERNS תוך כדי יישום בשפת JAVA.

מבוא לתכנות - מודול 1

Spring & Advanced
Spring Framework

נושאים:

מודול זה עוסק באלטרנטיבה הפופולארית ביותר כיום לפיתוח צד-שרת אשר מגיעה מעולם קוד הפתוח. SPRING מאפשר להשתמש בשירותי תשתיות תקדמים ללא הצורך לעמוד בתקנים המחמירים והכבדים של JEE. בכך, ניתן לשלב את היכולות של SPRING גם על אפליקציות שאינן עושות שימוש ב-APPLICATION SERVER.

SPRING הינה טכנולוגיה בוגרת ונעשה בה שימוש מאסיבי במגוון החברות בארץ ובעולם שבחרו ב-JAVA כשפת הפיתוח שלהם.

קרא עוד

מבוא לתכנות - מודול 1

Hibernate / JPA

נושאים:

מודול זה עוסק בעבודה מול מסדי נתונים – RDBMS & NOSQL ובשילובו עם סביבת SPRING. במהלך המודול נלמד לעדכן ולשלוף נתונים ממסדי נתונים רלציוניים ומ-MONGODB.

מבוא לתכנות - מודול 1

HTML & CSS 

נושאים:

מודול זה עוסק בהכרת הטכנולוגיה הבסיסית ביוצר לבניית וסגנון דפי WEB. המודול ידון באופן בו פורסים רכיבי WEB על המסך וכיצד ניתן לקלוט נתונים מהמשתמש על מנת להעבירם לשרת לביצוע חישובים.

מודול זה ישמש מאוחר יותר כאשר טכנולוגיות JAVA יחוללו (ייצרו בזמן אמת) דפי HTML עם תשובות מותאמות למשתמשי הקצה.

קרא עוד

מבוא לתכנות - מודול 1

Java Script 

נושאים:

מודול זה עוסק בשדרוג היכולות של דפי HTML לטובת וידוא קלט, שיפור חווית המשתמש ע"י הפיכת הפקדים שבדף לנוחים ואינטואיטיביים יותר. מודול זה מצטרף למודול הקודם ומשלים אותו. בסופו ניתן יהיה לבנות ולסגנן דפי WEB ברמה גבוהה תוך שימוש ביכולות העדכניות הקיימות כיום בצד הלקוח (בדפדפנים).

מבוא לתכנות - מודול 1

Java & Web-Services 

נושאים:

מודול זה מציג את הסטנדרט הנפוץ לתקשורת בין אפליקציות – WEB-SERVICES ועוסק באופן בו מממשים WEB-SERVICES בסביבת JAVA. המודול תוקף את הנושא מצד הלקוח – כיצד לקוחות JAVA יכולים להתחבר לשירותי רשת (גם אם הם כתובים בשפות אחרות) ולהתחבר אליהם על מנת להפעילם.

בנוסף, תוקף את צד השרת – כיצד ניתן לחשוף לוגיקה עסקית או שירותים הקיימים בארגון באופן סטנדרטי ללקוחות חיצוניים. המודול עוסק הן ב-XML והן ב-REST.

קרא עוד

מבוא לתכנות - מודול 1

SpringMVC

נושאים:

במודול זה ניישם פיתוח WEB-SERVICES המתבססים על טכנולוגיית REST באמצעות SPRING FRAMEWORK. 

מבוא לתכנות - מודול 1

React

נושאים:

מודול זה עוסק באחת מהטכנולוגיות הפופולאריות ביותר לבניית ממשקי משתמש ב-WEB לפי ארכיטקטורת SINGLE PAGE APPLICATION ונחשבת למבוקשת ביותר ליצירת FRONT-END אינטראקטיבי המתקשר עם שירותי רשת.

מבוא לתכנות - מודול 1

Microservices
Spring.cloud

נושאים:

היכרות פרקטית עם ארכיטקטורת מיקרו-שירותים וחשיבותה בעולם ה-BIGDATA. יישום מערכת הכוללת CONFIG, CONSUL (DISCOVERY), GATEWAY, LOAD-BALANCER, CIRCUIT-BREAKER, MONITORING באמצעות SPRING.CLOUD.

בסיום המודול התלמידים יהיו מסוגלים להבין את כיצד לאפיין או לבצע DECOMPOSE למערכות לטובת מיקרו-שירותים וליישם מערכת עובדת בסביבת SPRING.

קרא עוד

מבוא לתכנות - מודול 1

Dockerizing
Java/Spring

נושאים:

מודול זה מכיר לתלמידים את הכלי DOCKER, את הרעיון העומד מאחורי שימוש ב-CONTAINERS וחשיבותו כיום. במהלך המודול נדון בפקודות בסיסיות, נייצר IMAGES לאפליקציות SPRING BOOT ונכיר את DOCKER HUB.

מבוא לתכנות - מודול 1

Extreme Java

נושאים:

מודול זה הינו מודול המיועד להפוך את הידע הנרכש ב-JAVA למתקדם יותר ויסודי יותר. לאחר שכבר הונחו היסודות לתכנות בסביבת JAVA, מודול זה ישדרג את ההבנה של ריבוי תהליכים ויעסוק בפתרונות קיימים ומתקדמים כגון ו-THREAD EXECUTORS.

מודול זה עוסק גם ב-REFLECTION ומשלים את ההבנה – כיצד FRAMEWORK מיושמים הלכה למעשה.
מטרת המודול – הפיכת מתכנתי ה-JAVA לבעלי ידע מעל הממוצע בקרב אוכלוסיית המפתחים.

קרא עוד

מבוא לתכנות - מודול 1

Introduction
to Android

נושאים:

מודול זה מציג את עולם המובייל ב-JAVA. המודול עוסק בתשתיות מבוססות JAVA ובמידת הפופולריות שלהן בעולם המובייל כיום. המודול מציג את פלטפורמת ANDROID ועוסק בבניית אפליקציות לקוח למגוון המכשירים התומכים.

מבוא לתכנות - מודול 1

פרויקט מלווה

פרוייקט סיום

התואר, ההסמכה והבידול

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב
 • מבדק התאמה פנימי
 • מעבר מבחן התאמה של אדם מילא

על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר של הקורס יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב- 85% מן המפגשים לפחות
 • מעבר משימות ומבחנים פנימיים 
 • הגשה ומעבר של פרויקט גמר מעשי
תעודה קורס JAVA

האקדמיה המקוונת של ג'ון ברייס מציעה לתלמידים מגוון רחב של קורסי אונליין בלמידה עצמית כהשלמה ממוקדת לתחום הנלמד.

בנוסף לשעות הלימוד בכיתה, התלמידים יקבלו גישה לקורסים מקוונים הממוקדים לחיזוק והעמקת הידע בהתאם להמלצותיו של המנהל המקצועי של המסלול.

בנוסף ללימוד הפרונטלי בכיתה, במהלך הקורס יתקיימו מפגשי תמיכה וליווי המתבצעים באמצעות פלטפורמה ללמידה מרחוק.

המפגשים מאפשרים לתלמידים לקבל מענה וסיוע ממרצה וממתרגל הקורס בנוגע לחומר הנלמד במהלך המסלול בצורה יעילה וממוקדת, ללא צורך בהגעה למכללה.

*מועדי המפגשים מפורסמים במהלך הקורס.

 • 720 שעות לימוד
  455 שעות לימוד פרונטלית
  כ – 65 שעות למידה עצמית של הערכות המקוונות דרך John Bryce online academy
  כ- 200 שעות עבודה עצמית על הפרויקטים.
 • לימודי ערב בין השעות 17:30-21:30 , פעמיים בשבוע/ משולב עם ימי ו' 09:00-13:00.
 • הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות, תרגול מעשי רב ולמידה עמית של הערכות המקוונות.
 • יתכן שחלק מהשיעורים בקורס יועברו במסגרת למידה מקוונת (live session). המכללה שומרת לעצמה את הזכות להעביר עד 10% משעות הלימוד בקורס במסגרת למידה מקוונת כאמור.
 • את הקורס מלווה פרויקט מסכם של פיתוח אפליקציה המשלבת פיתוח ב- JAVA עם טכנולוגיות, Spring העוסק בכל הטכנולוגיות העיקריות הנלמדות ומקנה לתלמידים ערך מוסף בהתנסות עם התכנים הנלמדים מעבר לתרגול הנקודתי הנעשה בכיתה.
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים.

דברו ישר עם הבוגרים שלנו

למדתי קורס JAVA עם רני התותח, מרצה ובנאדם מדהים. חלק ממציאת העבודה הייתה בזכותו הלמידה שלו. למדנו יחסית המון נושאים הרלוונטיים לתעשייה וזה עזר לי מאוד
נאור יעל, קורס JAVA
הופתעתי לטובה מהיחס האישי, רמת בקיאות המרצים ומהרצון שלהם לעזור ומהמהירות שבה הצלחתי למצוא את העבודה הראשונה בתחום.
רועי מנדל, קורס דוטנט
כבר בימים הראשונים בעבודה הרגשתי שהכלים שהגעתי איתם מאפשרים לי להשתלב בצוות בביטחון עצמי מלא.
קולה קמורניק, קורס דוטנט
הקורס הכשיר אותי לעבודה במהירות וביעילות. במשך 5 חודשים למדתי ברמה של תואר. שבוע לאחר סיום הקורס התקבלתי לעבודה והשתלבתי בחברה בקלות.
יואל מימון, קורס דוטנט
שילוב של רצון והנאה יחד עם צוות מקצועי, תומך וכלי עזר מעולים, הם אלו שהכינו אותי לעולם בחוץ. התהליך הלימודי והפרויקטים העניקו לי ביטחון וידע ממשי.
דוד מטריקין, קורס דוטנט
הקורס נתן לי את הידע המעשי והביטחון שהייתי צריך בשביל שוק העבודה.
גלעד ברנר, קורס דוטנט
זכיתי ללמוד עם מספר מרצים וכל אחד מהם היה יותר מעניין, מלמד, מעשיר ואכפתי מהשני. עד היום המרצה נכון לעזור אם אנו נתקלים בשאלות, גם לאחר סיום הקורס.
גיא צמח, קורס דוטנט
הקורס ענה על הציפיות, היה מתגמל ומרשים. הקורס נתן לי באמת כלים וידע להסתדר עם כל טכנולוגיה חדשה וכל שפה אחרת שתגיע. אני מרוצה מהמרצים וממליץ על הקורס.
שקד מגידש, קורס JAVA
רוני המרצה מדהים, הכי מקצועי שאני מכיר. קיבלתי את כל הכלים האמיתיים שפועלים בריילטיים. הגעתי לראיונות עבודה ונשאלתי על דברים שלמדתי וסיכויי הקבלה עלו.
רן חדד, קורס JAVA
הקורס שילב מספר מרצים, כל אחד תותח בתחומו. קיבלתי מענה לקורס שרציתי. הגעתי לקורס עם ידע מאוד בסיסי והיום אני יודע Java ברמה טובה בשביל ראיונות עבודה.
פבל פנצ'נקו, קורס JAVA

דברו ישר עם הבוגרים שלנו

מחלקת השמה 

91% בוגרי הקורס כבר עובדים!

תעשיית ההייטק מחפשת בוגרי הכשרות מקצועיות, רציניות עם ידע עדכני ורלבנטי לעולם העבודה.
מכללת ג'ון ברייס חיפה מלווה אתכם צעד אחר צעד בדרך לכניסה לעולם העבודה וחושפים אתכם לכל הזדמנויות הקריירה האפשריות!

הכנת
קורות חיים

סדנאות
לחיפוש עבודה

סימולציה
לפני ראיון

דרושים
משרות לבוגרים

בין המעסיקים שלנו:

בואו גם ללמוד וישר לעבוד

אולי יעניין אותך גם…